Edebiyatla büyüyen genç yolculara…

Genç Vacilando Hakkında

Genç Vacilando, Aralık 2020’de kurulan Vacilando Kitap’ın çocuk-genç okurlara yönelik kitaplarla zenginleşecek alt koludur. 

Gün geçtikçe çocuk-genç okurlar için genişleyecek bir kitaplık oluşturmayı amaçlamaktayız.

Çocuk-genç okurlarımızın edebiyatımızın büyük yazarlarını tanımaları için hazırladığımız/hazırlayacağımız kitapların yanı sıra dünya edebiyatından kitaplara da yer vereceğiz.

Ayrıca yeni yazarlardan çocuk-genç okurlarımıza yönelik muhteşem kitaplarla da karşınızda olacağız. 

Kitaplarımız

Beyaz Serçe | Mustafa Okumus

İhtiyar gülümseyip elini kapının hemen yanındaki duvara dayadı. “Siz mi soruyorsunuz bunu bana?” dedi. “Siz birbirini bulmuş, birbirini seven yedi benzemez ve bir de şu Fırıldak, bir arada, omuz omuza dolanıp durmuyor musunuz? Bu çok uzun bir hikâye. Bitirecek olan da ben değilim.”

Mustafa Okumuş’un ikinci çocuk kitabı Beyaz Şerçe’de arkadaşlıkla iyileşen, her biri yapbozun parçaları gibi birleşip güzeli seçen çocuklarla tanışacak, sıra dışı bir çocukluk anısının büyüsüne kapılacaksınız.

Devlerin Ölümü | Sabahattin Ali

“Çok, çok eski zamanlarda, bundan yüz milyonlarda yıl evvel, dünyamız henüz bilginlerin ‘İkinci Devir’ adını verdikleri çağlardayken, yeryüzünde birtakım kocaman, korkunç devler yaşamaktaydı. Bugün bildiğimiz hayvanların çoğu o zamanlar daha ortada yoktu.”

Edebiyatımızın en önemli yazarlarından Sabahattin Ali’nin Sırça Köşk, Devlerin Ölümü, Koyun Masalı, Ayran ve Arabalar Beş Kuruşa adlı muhteşem öyküleri Büşra Bilginer’in çizimleriyle genç okurları ile buluşuyor.